»Delodajalci si želimo predvsem fleksibilnejšega zaposlovanja in odpuščanja.«
»O delovnem razmerju bosta torej odločala tako delodajalec kot delavec, kar se nam zdi pravičnejša rešitev.«
»Želeli bi si, da bi lahko sklenili delovno razmerje na zaupanje, da bi lahko delavca zaposlili takoj, kar pomeni, da bi zanj jamčil delodajalec.«
»Mi imamo v zakonu opredelitev, kaj je to delovno razmerje, ampak nekdo, ki je s. p. in želi uveljavljati varstvo kot delavec, mora tožiti na delovnem sodišču in mora dokazovati elemente delovnega razmerja.«
»Sodišče se je postavilo na stališče, da bi moral tožbo vložiti zoper prejšnjega delodajalca, pa čeprav bi v času odpovedi že moral biti zaposlen pri toženi stranki, ker je do prenosa dejavnosti na novo podjetje prišlo pred odpovedjo delovnega razmerja. Tudi to sodbo bomo izpodbijali na višjem sodišču in se pri tem sklicevali na judikat vrhovnega sodišča, ki je v enem primeru že odločilo, da odpoved ni utemeljena, ker je bil delavec že v delovnem razmerju pri novem delodajalcu.«
»Vlada po zakonu o javnih uslužbencih in zakonu o delovnih razmerjih nima pristojnosti.«
»Ob morebitni izvršbi bi delavci lahko podali odpoved delovnega razmerja iz razlogov na strani delodajalca.«
»Namen zakona so ohranitev delovnih mest, delovnih razmerij in zaščita delavskih pravic. Na drugi strani pa tudi olajšati položaj delodajalcev.«
»Tudi v tem delu vidimo neko možnost, da lahko delodajalci privabijo ustrezno tujo delovno silo z ustrezno ponudbo – višje ko bodo plače, lažje bodo potrebno delovno silo pridobili.«
»Več kot polovica delodajalcev, od katerih smo prejeli odgovore, se spoprijema s pomanjkanjem kadra.«
»Gre za ohranjanje delovnih razmerij.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju